TÜRK AKUSTİK DERNEĞİ

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

TR

EN

Sertifika Programları

 

D1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi Gazi Üniversitesi katkılarıyla 24 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi ve ücretlendirme için tıklayınız.

Katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır. Katılımcılar mail başvuru sırası ile kabul edilecektir.

Başvuru ve bilgi için egitim@takder.org adresinden iletişime geçiniz.

TEBLİĞ NO: MHG/2018-01 uyarınca sertifika programına katılabilecek meslek grupları aşağıda belirtilmiştir:

  • Madde 5 (3): Sertifika eğitim programlarına uzmanlık alanlarına uygun olarak yalnızca mimar, inşaat mühendisi, makine mühendisi, elektrik mühendisi, elektrik ve elektronik mühendisi, fizik mühendisi ve optik/akustik mühendisleri katılabilirler.
  • Madde 5 (4): Üçüncü fıkrada belirtilenlerin dışındaki meslek gruplarından olup, akustik alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapmış olan kişiler de sertifika programına katılabilirler.
  • Madde 5 (5): Akustik alanında lisans eğitimi almış olanlar ile bina akustiği konusunda yüksek lisans veya doktora yapmış kişilerden üçüncü fıkrada belirtilen meslek mensupları, ilgili sertifika programına devam şartı aranmaksızın programın sınavına girerek başarılı olmaları durumunda D1 sertifikası alabilirler.

 

TAKDER, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan 11.10.2018 tarihli protokol ile eğitici kuruluş olarak yetkilendirilmiştir. Binaların gürültüye karşı korunması hakkında yönetmelik kapsamında düzenlenecek sertifika eğitim programlarına dair tebliğ (Teblig No: MHG / 2018-01) uyarınca programların ayrıntıları aşağıda verilmiştir.

D1: Temel bina akustigi

D2: Bina akustigi ölçümleri