TÜRK AKUSTİK DERNEĞİ

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

TR

EN

Duyurular

 

Detaylı program için tıklayınız

 
Gezi ve eğitimlere katılmak için lütfen kongre@takder.org adresine başvurunuz.
 
YAZARLARA:
Oturumlarda her bildiri için 
15 dk sunum + 
5 dk soru – cevap
süresi belirlenmiştir. Ayrılan süreyi aşmamanızı önemle hatırlatırız.

KONGRE YAN ETKİNLİKLERİ

YAN ETKİNLİK 1: 

BİNA AKUSTİĞİ ÖLÇÜMLERİNE GİRİŞ | Yük. Müh. Türker Talayman

Bina akustiği ölçümleri için temel bilgilerin aktarılacağı bu eğitimde genel kriterler, ilgili standartlar ve gerekli ekipmanlar tanıtılacak, ardından ekipmanlar kullanılarak örnek ölçümler gerçekleştirilecektir. Katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır. Başvuru için kongre@takder.org adresine mail atınız.

YAN ETKİNLİK 2:

TİTREŞİM YALITIMI VE ÖRNEK UYGULAMALAR | Prof. Dr. H. Nevzat Özgüven

Kongre süresince Özel Konularda Eğitimler kapsamında verilecek bu iki saatlik eğitimde,binalarda hem titreşim olarak insan konforunu olumsuz etkileyen, hem de ek gürültü kaynağı olan mekanik titreşimlerin yalıtım prensipleri anlatılacak, titreşim yalıtıcılarının tasarım ilkeleri verilecektir. Titreşim yaratan makine ve ekipmanın zeminden yalıtımını sağlayacak yalıtıcıların tasarım ilkeleri örnek uygulamalarla gösterilecektir. Katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır. Başvuru için kongre@takder.org adresine mail atınız.

YAN ETKİNLİK 3:

GÜRÜLTÜ HARİTALAMASI | Dr. Zeki Bozkurt ve Ekim Bakırcı

Bu eğitimde karayolu trafiğinden kaynaklanan çevresel gürültünün neden olduğu durumu gürültüye maruz kalan nüfus, gürültü seviyesi, yasal sınırlar dâhilinde aşım miktarı vb. değişkenlerle değerlendirip gürültü haritası yapılan bölgenin Gürültü Skorunun nasıl belirleneceği aktarılacaktır. Akabinde elde edilen Gürültü Skorunun azaltılmasında kullanılacak olan önlemler üzerine tartışılıp önlemler dâhilinde yeni Gürültü Skoru belirlenerek alınan önlemlerin etkinliği ortaya koyulacaktır. Katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır. Başvuru için kongre@takder.org adresine mail atınız.

YAN ETKİNLİK 4:

SURİÇİ SES YÜRÜYÜŞÜ | Doç. Dr. Aslı Özçevik Bilen ve Dr. Derya Çakır Aydın

Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. Başvuru için kongre@takder.org adresine mail atınız.

 

YAN ETKİNLİK 5:

KONGRE GEZİLERİ

19 Ekim Cumartesi günü iki seçenekli gezi düzenlenecektir. Birinci seçenekte Şanlıurfa – Göbeklitepe gezisi düzenlenecektir. Tur kapsamında rehber eşlikli olarak Göbeklitepe, Harran Kümbet Evleri, Öğle yemeği, Balıklıgöl, Hz İbrahim A.S. Mağarası, Bedesten, Gümrük Hanı gezilecektir. Gezi ücreti 240 TL/kişidir. Fiyata gidiş-dönüş ulaşım, rehberlik hizmetleri,sağlık sigortası ve öğlen yemekleri dahil olup müze ve ören yeri giriş biletleri bu fiyata dahil değildir.  Bilgi almak ve kaydolmak için kongre@takder.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

19 Ekim Cumartesi günü gezilerinde ikinci seçenek olarak Diyarbakır Şehir gezisi düzenlenecektir. Tur kapsamında rehber eşlikli olarak Dağkapı Meydanı Tur Başlangıcı, Dağkapı Burcu, Nebi Camii, İçkale; Hz. Süleyman ve 27 Sahabe Cami, Artuklu kemeri ve çeşmesi, Arkeoloji Müzesi, Mar Gevergis Nasturi Kilisesi, Amida Höyük, İçkale Surları, Ulu Cami, Ahmed Arif Müze Evi, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Hasan Paşa Hanı, Sülüklü Han, Dengbejevi, Behrampaşa Camisi, CemilPaşa Konağı-Kent Müzesi, Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi, Ben u Sen ve Yedi Kardeş Burçları, On Gözlü Köprü gezilecektir. Gezi ücreti 125 TL/kişidir. Fiyata gidiş-dönüş ulaşım, rehberlik hizmetleri,sağlık sigortası ve öğlen yemekleri dahil olup müze ve ören yeri giriş biletleri bu fiyata dahil değildir.  Bilgi almak ve kaydolmak için kongre@takder.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

20 Ekim Pazari günü Mardin gezisi düzenlenecektir. Tur kapsamında rehber eşlikli olarak Kasimiye Medresesi, Deyrul Zaferan Manastırı, Mardin Seyir Terası Foto Molası, Öğle Yemeği, Ulu Cami, Bakırcılar Çarşısı, PTT Konağı gezilecek Telkari Alışverişi yapılacaktır. Gezi ücreti 200 TL/kişidir. Fiyata gidiş-dönüş ulaşım, rehberlik hizmetleri,sağlık sigortası ve öğlen yemekleri dahil olup müze ve ören yeri giriş biletleri bu fiyata dahil değildir.  Bilgi almak ve kaydolmak için kongre@takder.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

SERGİ KATILIMCILARI