TÜRK AKUSTİK DERNEĞİ

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

TR

EN

D1 Temel Bina Akustiği Sertifika Programı

 

D1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik” kapsamında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile imzalanmış olan protokol gereği 11.10.2018 tarihinden itibaren D1 sertifika eğitimini vermeye yetkilendirilen ilk kuruluş olan  Türk Akustik Derneği’nde düzenli olarak yapılmaktadır. Yönetmelik gereği, yeni yapılacak tüm binaların ve ruhsata tabi tadilat projelerinin ruhsat ekinde akustik rapor ve/veya akustik proje beyan etmesi gerekmektedir. Akustik rapor ve/veya akustik proje “D1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitimi”ni başarıyla tamamlamış akustik uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır.

Türk Akustik Derneği’nde verilen “D1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitim”leri “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik” içeriği ve eğitim içeriğini oluşturan uzmanlar tarafından düzenlenmektedir.  Seçkin eğitmen kadrosu ile “D1 Temel Bina Akustiği Sertifika Eğitim”lerinde kapsamlı teorik altyapının verilmesi, alıştırma ve çözümlerle teorik bilginin pekiştirilmesi, projelendirme ve uygulama aşamalarına yönelik bilgi aktarımı, en güncel yazılımların ve uygulanan hesaplama yöntemlerinin tanıtılması sağlanarak akustik uzmanların tam donanımlı olarak eğitilmesi hedeflenmektedir.

Duyurular

D1 Sertifika Eğitimi 3  – 19 Aralık 2021 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecektir. Sertifika sınavı 26 Aralık 2021 Tarihinde gerçekleşecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.