TÜRK AKUSTİK DERNEĞİ

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

TR

EN

Sertifika Kuralları

 

Katılımcılarda aranan koşullar:

TEBLİĞ NO: MHG/2018-01 uyarınca sertifika programına katılabilecek meslek grupları aşağıda belirtilmiştir:

  1. Mimar, inşaat mühendisi, makine mühendisi, elektrik mühendisi, elektrik ve elektronik mühendisi, fizik mühendisi veya optik/akustik mühendisleri D1 sertifika eğitimine katılabilirler.
  2. Yukarıdaki mesleklerden olmayan ancak akustik alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapmış olanlar D1 sertifika eğitimine katılabilirler.
  3. Belirtilen mesleklerden olup, akustik alanında lisans eğitimi almış olanlar ile bina akustiği konusunda yüksek lisans veya doktora yapmış kişiler devam şartı aranmaksızın sınava girebilirler.

Yetkilendirme koşulları:

Eğitim sonunda sınavdan 70 ve üzeri geçer not alan, %70 devam şartını sağlayan ve D1 sertifikası almaya hak kazanan kişilerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermayesi’ne harç ödemesini yapmaları neticisinde sertifika belgeleri kendilerine ulaştırılacak, isimleri bakanlık sayfasında D1 sertifikasına sahip Bina Akustik Uzmanı olarak ilan edilecektir. Harç ödemesi için; https://basvuru.csb.gov.tr adresinden ‘876-Bina akustiği uzmanı sertifika kayıt işlemi’ seçeneği işaretlenerek sistemden numara alınmaktadır. 2021 yılı için harç miktarı 550 TL olup sistemden alınan numara ile Halk Bankasına yatırılmaktadır. 

Duyurular

D1 Sertifika Eğitimi 3  – 19 Aralık 2021 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecektir. Sertifika sınavı 26 Aralık 2021 Tarihinde gerçekleşecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.